Hakkımızda

Ankara Erkek Öğrenci Yurdu

Kurumsal

2023 yılında faaliyete başlamış olan yurdumuz Ankara Erkek Öğrenci Yurdu - Türkiye Sağlık Çalışanları Eğitim ve Dayanışma Vakfı (TÜSAV) kuruluşudur. Yurdumuz Etimesgut İlçesi, Elvankent semtinde yer almaktadır. Semtin tam merkezinde yer alan yurdumuz ulaşım, kafe ve marketlerin tamamına yürüme mesafesindedir.

Gayemiz

Gelecek nesillere yön verecek gençlerimize Ankara'da üniversite hayatları boyunca, evlerindeki rahat, huzurlu ve güvenli ortamı oluşturarak, başarılı bir eğitim-öğretim süreci yaşatmaktır.

20+

Yıllık Sektörel Tecrübe

Avantajlarımız

 Ankara - Türk Sağlık Vakfı Yurtları olarak öğrencilerimize konforlu ve güvenli bir konaklama imkanı sunuyoruz. Odalarımızda tek kişilik, iki kişilik, üç kişilik ve dört kişilik seçeneklerimiz bulunmaktadır.

  • Tek Kişilk Odalar 
  • İki Kişilik Odalar
  • Üç Kişilik Odalar
  • Dört Kişilik Odalar

Türk Sağlık Vakfı Yurtları, öğrencilere merkezi konumda uygun bir konaklama imkanı sunar. Başkentray istasyonuna 7-8 dakikalık yürüme mesafesinde ve otobüs duraklarına sadece 5 dakika uzaklıktadır. Metroya aktarama otobüsleri ile kolayca ulaşabilirsiniz. Ulaşım açısından avantajlı bir konumdadır.

  • Ankara - Başkent Ray Yürüyerek 8 Dakika
  • Otobüs Duraklarına 5 Dakika
  • Metroya Aktarma Otobüsleri İle Gidilmektedir

Türk Sağlık Vakfı Yurtları olarak, hekimler ve sağlık çalışanları yakınları ile tıp fakültesi ve diğer sağlıkla ilgili bölümlerde okuyan öğrencilere özel indirimler sunuyoruz. Sağlık alanına katkı sağlamayı hedefleyen kurumumuz, geleceğin sağlık profesyonellerine ve ailelerine destek olmaktan gurur duyar.

  • Hekimler ve Sağlık Çalışanları Yakınları
  • Tıp Fakültesi Öğrencileri
  • Diğer Sağlık Bölümleri

Ankara Erkek Öğrenci Yurdu

Sıkça Sorulan Sorular

-Yurt idaresi tarafından belirlenen giriş-çıkış saati bulunmaktadır. Giriş-çıkış saatleri öğrencilerimizin ders programı ve özel talepleri göz önünde bulunarak hazırlanmaktadır.

-Yemek saatleri yurt idaresi tarafından belirlenecek olup, ikinci öğretim öğrencilerimizin talebi olması halinde ayrılacaktır.

-Çamaşırhane ve ütü için ekstra ücret alınmayacak olup, idarenin belirlediği planlama çerçevesinde kullanılacaktır.

-Odalarımızın temizliği öğrenci arkadaşların kendisine ait olacak olup, ortak kullanım alanları günlük olarak temizlenmektedir.

-Çamaşırhane ve ütü için ekstra ücret alınmayacak olup, idarenin belirlediği planlama çerçevesinde kullanılacaktır.

-Öğrencilerimizin misafirleri için yurdumuzun girişinde bekleme salonumuz vardır, misafirlerin yatakhane ya da ortak kullanımlarına geçmesi yasaktır.

-Çamaşırhane ve ütü için ekstra ücret alınmayacak olup, idarenin belirlediği planlama çerçevesinde kullanılacaktır.

İletişim Merkezi İle İrtibata Geç